Dlaczego moja rura jest śliska. PRZYCZEPNOŚĆ do rury - fakty i mity

Dlaczego moja rura jest śliska. PRZYCZEPNOŚĆ do rury - fakty i mity

Która rura jest najbardziej przyczepna ?? Przyczepność to pojęcie względne zależy od wielu czynników, często nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie zmienne mają na nią wpływ.

Moja rura jest śliska….. czy aby na pewno rura jest śliska?? A może masz suchą skórę…..

Żeby temat był bardziej przejrzysty poniżej wypunktuję wszystkie zmienne:

-->Kondycja skóry

-->Temperatura pomieszczenia

-->Wilgotność w pomieszczeniu

-->Rodzaj pokrycia rury

-->Słaby chwyt ( początkujące osoby)


TEMPERATURA. Ćwiczenia na potencjalnie najbardziej przyczepnej rurze w sali przy 30 sto stopniowym upale zniechęcają, ponieważ tutaj nawet „złota” rura nie pomoże, gdyż ciało a przede wszystkim ręce będą  się pocić. Z kolei zbyt niska temperatura spowoduje że ani siebie ani rury nie rozgrzejemy na tyle aby przyczepność była optymalna.
Odpowiednia temperatura waha się między 18 a 20 stopni.

KONDYCJA SKÓRY. Skóra nie może być ani zbyt tłusta ani zbyt sucha. Popularne zdanie “ nie smarujemy się balsamem przed treningiem” nie może być traktowane ogólnikowo gdyż czasami wskazane jest aby zastosować balsam na przesuszoną skórę.

WILGOTNOŚĆ w pomieszczeniu również ma wpływ na przyczepność. Zbyt duża wilgotność powoduje zwiększenie potliwości ……Jeśli nasza skóra się poci a w pomieszczeniu mamy dużą wilgotność najlepiej zrezygnować z rury chromoniklowej.

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z pole dance to możemy mieć słaby chwyt a co za tym idzie każda rura może wydawać nam się śliska i po prostu będziemy zjeżdżać.

Istnieją na rynku różnego rodzaju magnezje czy gripy zwiększające przyczepność, Jednak jeżeli nie zadbamy o wyżej wymienione czynniki preparaty mogą być mało skuteczne. Pamiętajmy że preparat dobiera się nie tylko do rodzaju skóry ale również do powierzchni którą pokryta jest rura.

W kolejnych artykułach będę opisywać preparaty, oraz sposoby dbania o skórę, czyli uzupełnimy temat przyczepności

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: