1. Rura M-pole od X-pole

Sklep M-pole posiada w ofercie zarówno rury x-pole (oficjalny dystrybutor) jak i ich podróbki pod nazwą własną M-pole. Jest to tak zwana opcja budżeówtowa. X-pole jest liderem wśród zagranicznych producentów rur pole dance. Jednak jeżeli nie stać cię na wydanie 1000 zł to dobrą alternatywą jest nasza rura M-pole za 450 zł. Rury M-pole najlepiej sprawują się na wysokości do 3 metrów, dlatego w standardowych zestawach jest rura na wysokośc do 2.72m. Łatwo można ją złożyc i rozłożyc. Jako importer tych rur serwisujemy sprawdzamy przed wysyłką do klienta, w przeciwieństwie do rur X-pole ktore są na gwarancji producenta z siedziba w Wielkiej Brytani. Pamiętaj, zamawiając każdą z tych rur masz prawo zwrotu do 14 dni od daty otrzymania przesyłki. 

 2. Czy to prawda że rury są z Chin?

Tak, te same rury mozna kupić na alibabie, czy na ebay'u po tej samej cenie. Jednak w przypadku ewentualnej reklamacji koszt odesłania rury poza granice Polski byłby nieopłacalny. My natomiast serwisujemy nasze rury w przeciagu kilku dni. Model rur M-pole jest bardzo popularny za granicą. Dlaczego? Poniewaz sa to dobre jakościowo rury i tanie. Inna systuacja się ma z rurami X-pole-odsyłąne są do Wielkiej Brytani.

3. Buty M-pole a buty PLEASER- Jaka jakość???

Buty M-pole są podróbkami butów Pleaser. Zazwyczaj modele występują w cenie 50-60 % ceny orginału. Jak wiadomo (lub dopiero teraz się dowiecie) każdy sklep sprzedajacy buty Pleaser ma w regulaminie taka klauzure

"Sklep informuje, że buty Pleasers zgodnie z informacją udzieloną przez producenta nie są butami do tańca na rurze i wszelkie reklamacje związane z uszkodzeniem butów w trakcie tańca na rurze nie będą uwzględniane."

Jezeli mówimy tutaj o jakości, to moge tylko odpowiedzieć, buty M-pole łudząco przypominaja buty Pleaser. Orginały czy podróbki podczas zajęć Exotic tak samo się niszcza jeżeli się o nie nie dba. Jedyna różnica to wkladka, w butach Pleaser jest zamszowa, w M-pole z ekoskóry.

4. Czym rózni się rura CHROME od chromoniklowej POLEROWANEJ?

Rura chromowana jest wykonana ze stali pokrytej wysokiej jakości chromem galwanicznym. Powierzchnia jest nieodnawialna, tzn ze podczas złego użytkowania w której dochodzi do zniszczenia powierzchni chromu nie ma możliwości jej odnowić. Można pokryć rurę nową warstwą chromu, usuwając starą. Przyczepność w rurze chromowanej jest większa, nie ma potrzeby rozgrzewać rury w takim stopniu jak w przypadku rury chromoniklowej polerowanej.  Podczas ćwiczeń należy unikać noszenia pierścionków czy odzieży z ostrymi krawędziami, takimi jak zamki czy guziki

Rura chromoniklowa polerowana wykonana jest z wysokiej jakości stali. Polerowana jest na lustro, wiec swoim wyglądem nie różni się od rur chromowanych. W przypadku zarysowania można rurę ponownie wypolerować, i wróci ona do pierwotnego wyglądu. Rurę chromoniklową przed użytkowaniem należy rozgrzać. Uwaga, nikiel może uczulać!!! 

5. Jak wyliczyc potrzebną długość rury?

Rura składa się z podstawy dolnej, górnej oraz przedłużek. Obydwie podstawy to wysokośc 18 cm, do tego należy doliczyć długośc poskręcanych ze sobą przedłużek, oraz zostawić minimum 5 cm na górny gwint rozporowy. Bez tego matginesu nie ma możliwości zamontowania rury. Maksymalna długośc na jaką można rozkręcić gwint rozporowy to 18 cm, ale staramy się dobrać tak długośc przedłużek, aby gwintu zostało jak najmniej. 

6. Czy rura na daje się do pomieszczeń o różnych wyskokościach?

Tak, do wyższych pomieszczeń dokupuje się dodatkowe przedłużenia

7. Jak dlugo czeka się na przesylke towaru? Towar wysyłamy w przeciągu dwóch dni, pod warunkiem dostępności na magazynie. Jezeli nie posiadamy danego asortymentu na stanie, umieszczamy taką informacje w zakładce obok opisu towaru.

8. Czy rura posiada atest.

W odpowiedzi na maila wysłanego do Instytutu Sportu otrzymałam informacje że w Polsce i całej Uni Europejskiej nie wymagane są certyfikaty na rury do pole dance.

9. Czy na wykładzinie/dywanie mozna montować rurę. 

Rure nawet rozporową nie wymagajaca wiercenia mozna montowac na wkładzinie czy dywanie pod warunkiem że jest on przytwierdzony do podłogi i nie "odjedzie" razem z rurą podczas ćwiczeń

10. czy montowanie rury nie przykręcając jej na stałe do sufitu jest bezpieczne?

Tak, rury w zestawie standardowym do wysokosci 2,7m mozna montowac bez przeszkód nie przykręcając jej do podłogi czy sufitu. Rura ta posiada talerz o dośc dużej srednicy który jest pokryty silikonem. Mozntowanie na stałe przynajmnjiej jednego końca rury zalezane jest powyżej wysokości 3,2m, chociaż przy regularnej kontroli i dokręcaniu przedłużek mozna stałego montowania uniknąc. 

11. Jak mierzyc wielkośc koła Aerial hoop.

Sa dwa saposoby. Pierwszy to  

wysokośc pokazana na rysunku to średnica koła.

Drugi sposób natomiast :

Trzeba usiąść na krzesełku i długośc od siedzenia do czubka głowy + 5 cm, to srednica koła.