BUNGEE FITNESS jak dobrać odpowiednio sprzęt.

BUNGEE FITNESS jak dobrać odpowiednio sprzęt.

Ostatnio w branży fitness pojawił się nowy trend na zajęcia BUNGEE FITNESS, czyli fitness na elastycznych linach.

Z jakich elementów powinien składać się pełny zestaw?

uprząż bungee, 3 karabinki, elastyczna lina, krętlik, regulacja wysokości, oraz mocowanie sufitowe.

UPRZĄŻ BUNGEE zazwyczaj przypomina budową uprzęże alpinistyczne z tą różnicą, że uchwyt na linę znajduje się na plecach. Z przodu natomiast na wysokości bioder jest umieszczony szeroki pas chroniący kości biodrowe przed naciskiem. Dodatkowo wszystkie pasy powinny być regulowane: w obwodzie ud, bioder oraz długości między pasami na udach i biodrze. Często uprzęże alpinistyczne nie mają regulacji odległości pasa od bioder co powoduje przesuwania się pasa z bioder na brzuch, co zwiększa dyskomfort podczas ćwiczeń

LINA BUNGEE lina składa się z gum których rozciągnięcie to 300 %. Lina powinna mieć regulowany udźwig, tzn że powinna być dopasowana do wagi klienta. Nie ma uniwersalnej gumy ponieważ nie ma klientów o tej samej wadze!!!!!!

Krętlik jest to łożysko które obraca się nie powodując skręcania się liny podczas ćwiczeń.

Daisy chain, tzw regulator wysokości jest to pas z pętelkami które na których wiesza się na odpowiedniej wysokości sprzęt dopasowując do wzrostu klienta

Jak w prawidłowy sposób dobrać odpowiednią line do wagi klienta?

Zaczynamy od ubierania uprzęży. Należy pamiętać, że uprząż powinna opierać się na biodrach nie na pasie, odległość ta powinna być regulowana. Pasy na nogach powinny byc zaciśnięte mocno ponieważ to głównie na nich opiera się siła podczas ćwiczeń. Może się zdarzyć że pas na biodrach będzie się rozluźnił, ale jezeli pasy na nogach będą dobrze zamocowanie, a odległość pasa od bioder będzie odpowiednia to jakość ćwiczeń nie zmieni się.

Guma którą podpinamy powinna być umieszczona na takiej wysokości aby nie była napięta podczas stania. Napięta przez całe zajęcia guma może naciskać na tętnice udowe co spowoduje dyskomfort podczas ćwiczeń. Do regulacji wysokości stosuje się daisy chain.

Gumę należy dobrać tak aby po położeniu sie nad podłoga ( tzw deska/plank bez rąk) odległość między ćwiczącym a podłogą wynosiła 20-30 cm. im niżej znajduje się klient tym ćwiczenia są trudniejsze. Do regulacji ciężaru służą dodatkowo dopinane gumy. Każdy klient ma inna wagę więc dobór gum powinien być indywidualny dla klienta.

Zapraszamy do sklepu M-POLE gdzie oferujemy zestawy pełne BUNGEE FITNESS PRO, oraz pojedyncze elementy

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: