OCUN czy DRY HANDS? Preparaty zwiększające przyczepność do rury

W poprzednim temacie omówiłam czynniki wpływające na przyczepność, ale co zrobić, kiedy pomimo idealnych warunków panujących w pomieszczeniu my dalej walczymy ze śliską rurą?

Na rynku preparaty zwiększające przyczepność dostępne są w postaci płynu, proszku, wosku, pianki, sprayu. Cechują się różną gęstością czy składem. Należy pamiętać, że preparat dobieramy nie tylko do typu skóry, ale też do powierzchni rury, na której ćwiczymy oraz warunków klimatycznych.

Spośród magnezji w płynie najbardziej popularny jest OCUN, ale również Mammut, Beal, Liquid Chalk (tańszy zamiennik Ocuna, pochodzący z tej samej fabryki, o tym samym składzie. Jest marką własną producenta, który z kolei jest podwykonawcą dla firmy OCUN). Wszystkie one mają podobny skład. Oprócz magnezji w płynie możemy się spotkać z magnezją w proszku- bardziej popularna wśród sportów wspinaczkowych jednak również stosowana w pole dance.

Drugą grupą preparatów są gripy a wśród nich popularny Dry hands, Grip RX. Pomimo małej pojemności opakowania środki te są bardzo wydajne i starczają na długo. Dry Hands dedykowany jest dla osób, które mają już mocny chwyt, skóra przyzwyczaiła się do rury, a jedynie potrzebują lepszej przyczepności. Dziewczyny, które dłużej trenują, nie mają zazwyczaj problemów z pocącymi się rękami. Osoby ze zbyt dużą potliwością mogą skarżyć się na słabe działanie tego preparatu.

Trzecią grupą są preparaty a właściwie jeden preparat na bazie wosku pszczelego- Itac2. Preparat ten stosuje się głównie pod kolana i na uda, ponieważ jest dość przylepny. Zakazany na zawodach.

MAGNEZJA A GRIP

Te dwie grupy preparatów często są ze sobą mylone. Magnezja to preparaty zawierające oprócz alkoholu gównie magnezje (węglan magnezu). Gripy (Dry Hands, Grip RX) zawieraja oprócz alkoholu krzemionkę. Dlatego nie należy ich wrzucać do jednego worka, ponieważ inaczej działają przy skórze suchej a inaczej przy spoconej.

Oprócz magnezji i gripów można stosować również: kalafonie, magnezje typu home made, klej siatkarski czy piankę do golenia, a także ochraniacze na kolana, kostki czy rękawiczki.

Kalafonia- jest bardzo tania (można ją kupić w sklepie z elektroniką) jednak po zastosowaniu jest bardzo ciężka do zmycia z rury, szczególnie kiedy jest pozostawiona na kilka godzin. Kalafonia jest zabroniona na zawodach.

Pianka do golenia nanoszona głównie na uda, pod kolanami i w stawach łokciowych zwiększa nam przyczepność albo raczej przylepność do rury.

Magnezja typu home made zrobiona jest z magnezji w proszku, kalafonii i spirytusu (technicznego) w różnej proporcji w zależności od pożądanego efektu.

Można również zwiększyć przylepność magnezji np. OCUN, dodając do niej kalafonie w odpowiedniej proporcji. Niektóre magnezje w płynie występujące na rynku posiadają nieznaczne ilości tego proszku.

Spośród tak wielkiego wyboru preparatów ciężko jest się zdecydować na jeden, szczególnie kiedy nie kosztują mało, a dobierane są indywidualnie. Dlatego u nas w sklepie można kupić próbki/ TESTERY wszystkich najbardziej popularnych produktów w przystępnej cenie. Sprzedawana ilość z powodzeniem wystarcza na kilka zastosowań, dzięki czemu nie wydajesz pieniędzy na magnezje czy gripy, które na Ciebie nie zadziałają.

Stosując te środki, należy pamiętać, że ręce z czasem przyzwyczajają się do preparatów, a po pewnym czasie nawet mogą się uodpornić na ich działanie i efekt nie będzie taki jak na początku. Dlatego najlepiej ograniczyć używania dodatkowych wspomagaczy, jeżeli nie jest to konieczne. Polecamy także na początku spróbować wzmacniać chwyt i często myć ręce wodą.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię