Dlaczego warto zostać instruktorem pole dance ? Porady praktyczne jak to sprytnie zrobić, żeby zacząć uczyć i robić to legalnie.

Trenujesz pole dance i robisz to co kochasz, ale czy chociaż raz pomyślałsś jak by to było gdybyś mogła zarabiać na czymś, co na co dzień sprawia Ci tyle satysfakcji?

Pole dance jest dość młodą gałęzią sportu. W Polsce ten styl pojawił się około 10 lat temu. Jak wiesz nie ma póki co ogólno przyjetej metodyk nauczaniai, a nowe figury powstają w takim tempie, że ciężko jest je zebrać w aktualny katalog. Dlaczego o tym pisze? Bo nie ma jeszcze tak wielu instruktorów pole dance co trenerów personalnych, których się tworzy w ilościach masowych, a którym ciężko jest się później wbić na rynek.

Zakładam, że skoro czytasz ten artykuł to gdzieś świadomie lub podświadomie myślisz o tym, aby takie zajęcia zacząć prowadzić. Jednak prawie na pewno przeszła ci przez głowę myśl: “I co z tego że mam kurs na instruktora pole dance jak nie mam gdzie prowadzić? Przecież nikt mnie ot tak nie zatrudni”

Z instruktorem pole dance jest troche inaczej niz z trenerem fitness. Aby móc prowadzić zajęcia fitness trener potrzebuje grupy, a tym samym dużego pomieszczenia do ćwiczeń.

Instruktor pole dance może zajęcia prowadzić zarówno z grupie jak i indywidualne. Jeżeli posiadasz rurę w domu to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć prowadzić na niej indywidualne treningi. Bez znaczenia jest fakt czy mieszkasz w mieście, w którym nie ma jeszcze wielu szkół pole dance, czy w poledancowym zagłębiu, ponieważ zawsze znajdą się chętne, które mogą przyjść właśnie do ciebie.  Niektóre klientki wola treningi indywidualne, jednak często cena za takie zajęcia w szkole jest bardzo wysoka, poza ich budżetem.

Możesz zacząć od prowadzenia treningów ze znajomymi, a jeżeli będziesz dobra w tym co robisz to informacja rozniesie się poczta pantoflową a Twoi znajomi przyciągna kolejnych znajomych. Brzmi jak bajka, ale pisze to na przykładzie jednej ze swoich byłych kursantek, która zrobiła kurs w styczniu a w tym momencie ma 7 klientek i myśli o otworzeniu własnej szkoły.

Oczywiście stawki za takie zajęcia nie mogą być zbyt wysokie, ale nie o zarobek na początku chodzi jedynie o zebranie doświadczenia.

Kiedy zaczynasz uczyć ludzi, zaczynasz myśleć przyczynowo-skutkowo, zaczynasz dostrzegać ich błędy i eliminować je lub przewidywać. Łatwiej jest zacząć prowadzić zajęcia z jedną osobą, skupiać się na jednej kursantce a nie na całej grupie.

Będąc prosto po kursie, nawet jeżeli dostaniesz pracę, możesz “spalić” zajęcia nie tyle z braku doświadczenia co z samego szoku prowadzenia zajęć z dużą ilością osób, kiedy wcześniej tego nigdy nie robiłaś. Prowadząc zajęcia grupowe musisz być bardziej elastyczna, musisz umieć nie tyle skupiać uwagę na kilku osobach jednocześnie, co dostosowywać/modyfikować poziom zajęć pod kilka osób. Każda klientka może mieć problem z czymś innym, a odpowiednia organizacja zajęć przez Ciebie sprawi, że kursantki wyjdą zadowolone z Twoich zajęć.

Zacznij od małych kroczków- zacznij od jednej osoby.

Tym sposobem dasz sobie szansę, aby się sprawdzić bez inwestycji w wynajęte pomieszczenia i udowodnić sobie, że to co chcesz robić i na czym chcesz zarabiać ma sens.

Możesz pomóc sobie jeszcze bardziej. Pokaż się na FB, załóż FP czy kanał na You Tube. Pochwal się swoją pasja, swoimi umiejętnościami, udowodnij, że warto do ciebie przyjść na zajęcia. Z czasem, kiedy zdobędziesz nawet kilkuosobową bazę klientów łatwiej będzie ci założyć własną szkołę, bo tych kilku klientów odciąży cię na starcie z czynszu.

A co z podatkami ? Czy prowadzenie tego typu działalności bez rejestracji jest legalne?

Tak, ale... Jest to działalność nieewidencjonowana. Polega na tym, że osoba fizyczna wykonująca dane czynności (usługi, sprzedaż towaru) nie rejestruje działalności gospodarczej. Są dwa warunki, które muszą być spełnione, aby skorzystać z tego rozwiązania:

1) przychód z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia – w odniesieniu do 2018 roku przychód nie może przekroczyć 50% z 2100 zł, czyli 1050 zł;

2) dana osoba w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

(źródło: infakt.pl, artykuł z marca 2018)

W 2020 roku kwota wynosi 1300 zł. 

Jeżeli natomiast będziesz musiała wystawić komuś rachunek to skorzystaj z takich platform jak useme.eu Dzięki niej wystawisz rachunek firmie nie zakładając działalności gospodarczej, oddając 19 % tej platformie.

Jeżeli spodobało Ci się moje podejście do sprawy zapraszam cię na kurs. Te i inne tematy poruszamy na kursie na instruktora Pole dance prowadząonego przez Nikole Pawlak i przeze mnie- Martyne Miłek.

 

poniżej link do artykułów:

https://bezprawnik.pl/dzialalnosc-nierejestrowana-zus/

http://kklaw.pl/dzialalnosc-nieewidencjonowana-a-interpretacja-zus-czyli-kiedy-prowadzimy-firme-a-kiedy-jednak-nie/

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię